2015.Pünkösdvasárnap

HIRDETÉS 2015. május 24 – 31.

PÜNKÖSDVASÁRNAP

VASÁRNAP (május 24.)

10. 30: Az egyházközség minden élő és + tagjáért

Ezen a szentmisén városunk Gaude Kórusa szolgál.

PÜNKÖSDHÉTFŐ (május 25.)

8. 00:+ Katalin, + Jenő szülőkért és + gyermekeikért

(Felsőgödön 7. 00-kor van szentmise.)

Pünkösddel befejeződik a húsvéti ünnepkör.

Egyházközségi kirándulás-séta a Cserhát-hegységbe. Csővár környékén lesz a túra. Nagyon látványos, a hossza kb. 12 km, szintkülönbség 200 m. Idősebbek, kisgyerekek is tudják teljesíteni, de egy rövid, meredek lejtő miatt fontos a megfelelő cipő. Ebédelni a várromnál fogunk, batyus módon. Indulás: 9. 30-kor a felsőgödiautópihenőben. Mivel a hegy lábáig autókkal szeretnénk menni, ezért autósok jelentkezését várjuk! Jelentkezni Paulik Péter (/20/ 770-0878) testvérünknél lehet. Legkésőbb 19. 00-ig hazaérkezünk.

KEDD (május 26.) – Néri Szent Fülöp áldozópap emléknapja

17. 00: Élő gyermekekért

Szentmise után litánia és szentségimádás

CSÜTÖRTÖK (május 28.)

7. 30: szentmise a piarista kápolnában /Jávorka Sándor u. vége/

(Ott, helyben lehet szentmise szándékot kérni.)

SZOMBAT (május 30.)

17. 00: + Szőke Józsefné Alizért

Szentmise után az utolsó májusi litániát imádkozzuk el a templomban.

Ebben a szentmisében – tekintettel a megszentelt élet évére -, akismarosi ciszterci nővérek fognak szolgálni. A szentmise után, a plébánián, a nővérek vetített-képes előadás formájában fognak beszélni szerzetesi életükről. Mindenkit szeretettel hívunk!

VASÁRNAP (május 31.) – SZENTHÁROMSÁG VASÁRNAPJA

Ezen a napon van a Hősök Napja.

8. 30: + Petráért

16. 00: az elsőáldozókért

Ebben a szentmisében lesz gyermekeink elsőáldozása.

Június 2-tól (kedd) nyár végéig az esti szentmisék 19. 00-kor lesznek.Június 14-től (vasárnap) nem lesz 10. 30 órai szentmise, szintén nyár végéig.

Június 5-én (pénteken), 18. 00-kor, az alsógödi katolikus
templomban – a Gödi Családi Fesztivál keretében – ,fellép a Fassang László – Rohmann Ditta házaspár, valamint Karosi Júlia és Váczi Dániel.Mindenkit szeretettel várunk!

Részletek a bejáratnál elhelyezett szórólapokon!

Örüljünk újra egymásnak hagyományosan vidám családtáborunkban! Idén 2015. július 9. (csütörtök déltől) – 12. (vasárnap délig),Balatonkenesén, a Balaton-parti Kenese Hotelben leszünk. A püspökség által támogatott költségek (szállás, étkezés): gyermek (3-14 évig): 4500 Ft/fő/nap; felnőtt: 5850 Ft/fő/nap. A három év alatti gyermekek ingyen nyaralhatnak. Akinek a költségek, vagy egyéb körülmények akadályt jelentenének, szeretettel kérjük, hogy bizalommal keressék meg a plébánost, vagy a szervezőket, mert van lehetőségünk segíteni. Kérjük az érdeklődőket, hogy mihamarabb, de legkésőbbjúnius 21-ig (vasárnap) jelentkezzenek a honlapon, levelezőlistán, sekrestyében, vagy a szervezőknél (Mikesy Pongrác: 30/431-5983,mpongi@gmail.com; és Illyés Benjámin: 70/281-4073,ilyes.benjamin@gmail.com) elérhető jelentkezési űrlap kitöltésével!

A keresztény újságok második féléves díját kérjük fizessék be a plébánián!

Hirdetéseink hírlevél formájában is olvashatók!