Alsógödi Katolikus Ifjúsági Énekkar

1996 őszén alakultunk meg. Akkor, a közel 20 éves felsőgödi énekkar néhány tagja úgy érezte, hogy Alsógödön is szükség van egy kórusra. Toborzómunkájuknak és tapasztalatuknak köszönhetően lassan létrejött egy lelkes, nagyrészt alsógödiekből álló társaság. Kezdettől fogva hetente egyszer gyűlünk össze próbálni. A helyszín azonban többször is változott: eleinte a Piarista Szakmunkásképzőben, azután a régi plébánián, majd megint a Piaristáknál, egy ideig a felsőgödi plébánián és végül az új alsógödi plébánián kaptunk helyet. Az énekkar repertoárját alapvetően gitárra komponált dalok alkotják, ebből kifolyólag a kórus énekesekből és gitárosokból áll. Havonta egyszer, a hónap 3. vasárnapján éneklünk a fél 11-es szentmisén. A rendszeres zenéléseken kívül egyéni felkéréseknek is eleget teszünk. Számos esküvőn, keresztelőn, évnyitón és egyéb rendezvényen is szerepeltünk már.

 

Énekkarunk tagjait nemcsak a zene tartja össze, az évek alatt jó barátok lettünk. Közös nyaralások, kirándulások és szilveszterek alkalmával sok időt töltöttünk már együtt. A legnagyobb összetartó és lelkesítő erő azonban a hívek támogatása és Isten szeretete.