2015.Advent 3.

HIRDETÉS 2015. december 13 – 20.

Advent 3.vasárnapja

VASÁRNAP (december 13. )

8. 30: Konkoly családért

10. 30: + Gyermekért, + édesapjáért, + szülőkért, + unokáért

16. 00: Fatimai imaóra a plébánián

KEDD (december 15. )

6. 00:

SZERDA ( december 16.)

6. 00: Adventi igeliturgia áldoztatással

CSÜTÖRTÖK(december 17. )

6. 00: Családtagokért

Szentmise után agapé a plébánián

PÉNTEK (december 18.)

6. 00: Adventi igeliturgia áldoztatással

SZOMBAT(december 19. )

17. 00: Adventi gyóntatás

18. 00: Édesanyáért és a Paulus családért

VASÁRNAP (december 20. ) Advent 4.vasárnapja

8. 30: + Margit és Lajos szülőkért és + gyermekeikért

9. 30: Adventi gyóntatás

10. 30: + Mihályért és + Ferencért

Az adventi lelkigyakorlat december 19-én szombaton 18. 00 órakor és 20-án vasárnap 10. 30-kor a szentmisék keretében lesz. A lelkigyakorlatot Kecskés Attila atya tartja, a szentmisék előtt gyónási lehetőséggel, a szentmisében lelkigyakorlatos szentbeszéddel.

Felsőgödön december 18-án pénteken 18. 00-kor és 20-án vasárnap 8. 30-kor lesz a lelkigyakorlat.

December 19-én szombaton délelőtt 10-12 óráig kézműves foglalkozást szervezünk gyerekeknek, jelentkezni ma még lehet a sekrestyében!

December 14–20-ig az alsógödi karitász-csoport tartósélelmiszer-gyűjtést szervez a rászorulók számára. Kérjük a kedves testvéreket, hogy felajánlásaikat a szentmisék előtt-után, valamit irodai időben kedden és csütörtökön hozzák a plébániára. Köszönjük!

Karácsony alkalmából interjúkötet készült Beer Miklós váci püspökatyával. A könyvben püspök atya szól világunkról, egyházunkról, hitünkről a menekültkérdésről a paphiányról, közösségeink feladatáról, lehetőségeiről. Szól a szentgyónásról, a szentáldozásról, a betegséggel küzdők fájdalmáról, a halálról, az eutanáziáról, az imádság fontosságáról. Válaszol arra a kérdésre is, miért érzi oly közel magához Ferenc pápát és Assisi Szent Ferencet.

A Szeressek ott, ahol gyűlölnek című könyv megvásárolható személyesen Vácott, a Püspöki Hivatalban (Migazzi tér 1.), valamint Budapesten, az Új Ember Könyvesboltban, a Ferenciek terén. A könyv szintén december 16-tól az interneten is megrendelhető az Új Ember Online Könyváruházban. Ára 2790 Ft.

Internetes levelező listát indítunk az egyházközség tagjai számára, a hírek, információk,programok és kérések megosztására, aki szeretne csatlakozni kérjük, hogy jelezze ezt a sekrestyében!

A felsőgödi Bozóky Gyula Alapítvány elkészíttette a „Felsőgöd 100 éves” centenáriumi falinaptárt. A naptár ára 2000,- Ft, megvásárolható a sekrestyében a szentmisék után.