2015.Szentháromság vasárnapja

HIRDETÉS 2015. május 31 – június 7.

SZETHÁROMSÁG VASÁRNAPJA

VASÁRNAP (május 31.)

Ezen a napon van a Hősök Napja.

8. 30:+Petráért

16. 00: az elsőáldozókért

Ebben a szentmisében lesz gyermekeink elsőáldozása.

KEDD (június 2.)

18. 30: szentségimádás

!! 19. 00: + Kázmérért és + Győzőért

Június 2-tól nyár végéig a kedd és szombat esti szentmisék 19. 00-kor lesznek!

CSÜTÖRTÖK (június 4.) – A Nemzeti Összetartozás Napja

7. 30: szentmise a piarista kápolnában /Jávorka Sándor u. vége/

(Ott, helyben lehet szentmise szándékot kérni.)

Ez a szentmise a nyári szünet előtti utolsó mise, a piarista kápolnában.

PÉNTEK (június 5.) – Szent Bonifác püspök és vértanú emléknapja,

első péntek

Meglátogatjuk első péntekes betegeinket.

18. 00-kor, az alsógödi katolikus templomban – a Gödi

Családi Fesztivál keretében – ,fellép a Fassang László –

Rohmann Ditta házaspár, valamint Karosi Júlia és Váczi

Dániel. Mindenkit szeretettel várunk!

SZOMBAT (június 6.)

18. 30: elsőszombati rózsafüzér-imádság

19. 00: + id.Pató nagyszülőkért és + gyermekeikért

Kérjük a testvéreket, hogy szombat reggel 7 és 10 óra között vagy az esti szentmise idején hozzanak virágszirmot az úrnapi körmenethez.

VASÁRNAP (június 7.) – ÚRNAPJA

8. 30: + Éva nagymamáért

Akik részt szeretnének venni az úrnapi oltárok díszítésében, azokat reggel 6. 30-ra várjuk.

10. 30:

Ez a szentmise a nyári szünet előtti utolsó. Jövő vasárnaptól(június 14-től) nem lesz 10. 30 órai szentmise, nyár végéig.

Ezen a vasárnapon persely-adományunkat – első vasárnap lévén – a templomtető felújítására felvett kölcsön törlesztésére fordítjuk.

Június 13-án (szombaton)esti szentmise után, 20. 00-kor, azalsógödi plébánián filmvetítés lesz. Címe: Az utolsó hegycsúcs. A filmet az a spanyol rendező készítette, aki a Medugorjé-ről szóló alkotást is. Ez a film egy katolikus papról szól, aki hiteles életével sokakat Krisztushoz vezetett, majd tragikusan elhunyt. Szintén mély, könnyekre fakasztó, cseppet sem unalmas élményre számíthatunk. A filmvetítés ingyenes, és hasonló módon szinkronizáljuk, mint az előzőt. Mindenkit szeretettel hívunk, és mindenkinek ajánljuk!

Június 20-án (szombaton), 10. 00-kor lesz a papszentelés, a váci székesegyházban, ahol Simon Gáspárt diakónussáPálfalvi Tamástpedig áldozópappá szenteli Beer Miklós püspök atya.

Június 28-án (vasárnap), 8. 30-kor lesz Pálfalvi Tamás újmiséje. (Tamás atya Felsőgödön 18.00-kor tartja újmiséjét.)

Örüljünk újra egymásnak hagyományosan vidám családtáborunkban! Idén 2015. július 9. (csütörtök déltől) – 12. (vasárnap délig),Balatonkenesén, a Balaton-parti Kenese Hotelben leszünk. A püspökség által támogatott költségek (szállás, étkezés): gyermek (3-14 évig): 4500 Ft/fő/nap; felnőtt: 5850 Ft/fő/nap. A három év alatti gyermekek ingyen nyaralhatnak. Akinek a költségek, vagy egyéb körülmények akadályt jelentenének, szeretettel kérjük, hogy bizalommal keressék meg a plébánost, vagy a szervezőket, mert van lehetőségünk segíteni. Kérjük az érdeklődőket, hogy mihamarabb, de legkésőbbjúnius 21-ig (vasárnap) jelentkezzenek a honlapon, levelezőlistán, sekrestyében, vagy a szervezőknél (Mikesy Pongrác: 30/431-5983,mpongi@gmail.com; és Illyés Benjámin: 70/281-4073,ilyes.benjamin@gmail.com) elérhető jelentkezési űrlap kitöltésével!

júniusi hónap Élet Igéje Lukács evangéliumából való: „Márta, Márta! Sok mindenre gondod van és sok mindennel törődsz, pedig csak egy a szükséges.”

Hirdetéseink hírlevél formájában is olvashatók!