2023. Szent Család vasárnapja

HIRDETÉS 2023. december 31 – január 7.

Szent Család vasárnapja

VASÁRNAP( december 31. )

HÉTFŐ ( január 1. ) Szűz Mária, Isten anyja főünnep, parancsolt ünnep!

10. 30 : Hívekért

KEDD ( január 2. )
18. 00 (Szentmise) :Morvai család + tagjaiért

CSÜTÖRTÖK ( január 4. )
18. 00 (Szentmise) :Élő 4 közeli hozzátartozó családért

SZOMBAT ( január 6. ) Urunk megjelenése, Vízkereszt főünnepe, parancsolt ünnep!
!!! 10. 30 : + Döbröczöni András lelki üdvéért

VASÁRNAP ( január 7. ) Urunk megkeresztelkedése

10. 30: + Bátorfi József és + Szilágyi Attila lelki üdvéért

– Az Élő Kenyér misekalauz megérkezett, átvehető a sekrestyében.

– Kedden a szentmise után szentségimádást tartunk, alatta gyónási lehetőség.

December 31-én 23.30-tól vezetett szentségimádást tartunk a felsőgödi templomban. Mindkét egyházközségből várjuk azokat, akik a szentségi Jézus előtt szeretnének átlépni az új esztendőbe.

– Január 1-én hétfőn Szűz Mária, Isten Anyja fünnepe lesz, ez parancsolt ünnep, nálunk 10. 30-kor, Felsőgödön csak este 18 órakor lesz majd szentmise.

– Elsőpénteki beteglátogatás lesz január 5-én. Új betegeket lehet bejelenteni a sekrestyében.

– Január 6-a Vízkereszt főünnepe szintén parancsolt ünnep, ezen a napon Felsőgödön 8. 30-kor, itt nálunk 10. 30-kor lesz szentmise. A szokásos szombati elő-esti szentmise ezen a napon elmarad !!

– Aki szeretné új vagy felújított otthonát megáldatni jelezze ezt személyesen vagy telefonon Vágner Mihály diakónusnál (30 378 11 23) vagy Kristóf atyánál.

– Január 7 – én vasárnap a sződligeti plébánián Három királyok felvonulás lesz 14 órától. melyre mindenkit várnak szeretettel Gödről is! Ezen a napon a háromkirályok látogatására emlékezünk, akik ajándékokkal hódoltak az újszülött Jézusnál, akit a népek Messiásként üdvözölnek.
A betlehemezés, mint Magyar hagyomány most új köntösben elevenedik fel.
Közösen jelenítjük meg a betlehemi történetet, amiben mindenki részt vehet. A felvonulás arról is szól, hogy közösen, együtt, jó dolgokat csinálhatunk.
Aki szeretne jelmezt kérni jelentkezzen, mert tudnak ebben is segíteni!

– Családgyógyító szentmise lesz január 13-án szombaton 18 órától a felsőgödi templomban.

– Szeretettel hirdetjük a jövő évi plébániatábor időpontját 2024. július 11-14. Helyszín az erdőteleki Pintér Tanya. A részleteket és a jelentkezési lehetőséget később hirdetjük.