2015.évközi 31. vas.

HIRDETÉS 2015. november 1 – 8.

Mindenszentek főünnepe

VASÁRNAP (november 1.)

8.30:Az egyházközség minden élő tagjáért

10.30:Élő szülőkért

HÉTFŐ ( november 2.) Halottak napja

17. 00: Az egyházközség minden + tagjáért

KEDD (november 3. )

1. 00:

CSÜTÖRTÖK(november 5. ) Szent Imre herceg ünnepe

18.00: Tisztítótűzben szenvedő lelkekért

A szentmise után szentségimádás

SZOMBAT(november 7.)

17.30:elsőszombati rózsafüzér-imádság

18. 00:Élő és + hozzátartozókért

VASÁRNAP (november 8.) Évközi 32. vasárnap

8.30:+ Telek szülőkért és + gyermekeikért

10. 30:+ Irén édesanyáért

Mindenszentek ünnepe

A szentség nem kiváltsága egyes embereknek, hanem minden ember hivatása! Ma, azt a sereget ünnepeljük, akik ezt a hivatást beteljesítették. Ma miattuk dicsőítjük Istent! Ma, rácsodálkozunk arra, hogy az ember igazi méltóságához hozzátartozik a szentség. Ma, az ünnep kapcsán feltesszük önmagunknak is a kérdést: akarunk-e szentek lenni…?

Ma, a dicsőült szentek arcában akarjuk szemlélni Isten arcát. Mert a szentség nem más, mint Isten gyönyörű vonásait megtapasztalni. Ma, nem siratni kell halottainkat, akik már nincsenek közöttünk, – bár fáj az elszakadás -, hanem azért imádkozni, hogy nekik is részük legyen a nagy megtapasztalásban. Ma, Mindenszentek ünnepén örülnünk és ujjonganunk kell, mert nagy lesz a jutalmunk az égben, ha hűségesen kitartunk Isten mellett. Ha miatta megtapasztaljuk a keserűséget és a gyalázatot.

Ma, a győzteseket ünnepeljük a győzni akarás lelkületével, hogy dicsőítőkből, megdicsőültekké váljunk.

Ámen!

Zenei Becsalogató klasszikus zenei koncertsorozatának idei záró alkalma november 4-én és 5-én lesz a Búzaszem iskolában( Vécsey u. 1.),

mindkét napon 18.30-kor kezdődnek az előadások. Részletek a hirdetőtáblán és a szórólapokon, mindenkit szeretettel várnak a szervezők!

November 8-án elkezdődnek a pásztorjáték próbái. Karácsonyig minden vasárnap fél 12-kor lesznek a próbák itt a templomban. Jelentkezés és szereposztás 8-án. Szeretettel vár minden vállalkozó gyermeket a két szervező: Fornay Veronika és Hegedűs Renáta.

2016-ra is meg lehet rendelni a gyerekeknek szóló Élő Kenyér című misekalauzt. Ez egy színes, képekkel illusztrált folyóirat 5-12 éves gyerekeknek, amely tartalmazza minden vasárnapra a mise, az olvasmány, a szentlecke és az evangélium szövegeit. Rövid magyarázatok, feladatok is segítik a megértést. A gyerekek így követni tudják, amit hallanak.
Minden számban van szentekről szóló rész, és az ünnepeket is elmagyarázza egy-egy írás.

2016-ra az előfizetés 4800 Ft (Ez 12 szám ára, egy szám 400 Ft).

Aki kéri az újságot, az november 29 -ig jelentkezzen a sekrestyében. Fizetni a jelentkezéssel együtt kell.

Hirdetéseink hírlevél formájában is olvashatóak!